Dorostový výlet – zasněžená chatka

Tak nám proběhl dlouho plánovaný výlet s dorostem, který byl zaměřen na mladší členy našeho sboru.  Proběhl 10. prosince na chatě na Vidláku. Sešli jsme se  páteční odpoledne na vlakovém nástupišti, kde jsme byli připraveni vyrazit na náš jednodenní výlet. Zástupci dorostu byli : Honza & Ondra & Jana & Vašek & Monika a měli na starosti pět mladších “raubířů”. Dva kluky a tři holky. Cesta vlakem proběhla v poklidu a poté nás čekala těžší část. Dostat se do chaty, přes nebezpečnou silnici, divoký les a na konci vyšplhat po zasněžených skaliskách. Cesta to byla krušná a vyčerpávající, ti co měli na starosti děti, se alespoň těšili, že budou mít večer klid a děti budou “odpadlé a přichcíplé”. Ale opak byl pravdou. V chatě se nejdříve muselo zatopit, trvalo to kolem 45 min. Naštěstí jsme měli mnoho aktivit a tak jsme se zahřáli. Po chvilce se Honza rozhodl, že vyrazí do temného lesa hledat vodu. Když byla chata obydlena, čekal nás večerní program.

První na řadě bylo slovo o Samuelovi, o jeho pokoře před Bohem. Dostal úkol a i když se mu tolik nezamlouval, šel a vykonal ho.

Následoval film Jak vycvičit draka. Animovaný film pro mladé i dospělé.

Následujícího dne, byly přichystány venkovní hry. V ranních hodinách jsme se vyplahočili před chatu a začali si užívat sněhu. Jana a Monika měli přichystanou hru se svíčky. Kde byly dva týmy se zapálenými knoty a nepřítel se je snažil eliminovat :). Poté jsme já (Vašek) a Honza měli hru na věže. Za 15min se měla postavit věž co nejpevnější s nějakými parametry a druhý tým ji pak měl zničit házením kuliček.

Po namáhavém dopoledni nás čekal oběd kde se vyznamenaly holky v kuchyni (Jana a Monika), všechny nás obsloužily a připravily jídlo.  Tak končil náš výlet, čekal už jen úklid a cesta domů.

OD MONIKY :

Po délší době jsme se opět vyjeli na 2 denní výlet s dětmi na Vidlákov.

Naše putování začalo na zastávce v Turnově, kde jsme se všichni sešli a jeli vlakem do Borku pod Troskami. Než jsme se vydali na chatu, tak jsme se koulovali, vytvářeli ve sněhu andělíčky atd…

Po cestě na chatu nás doprovázela krásně zasněžená krajina a po chvilce i tma.

Na chatě nás čekalo překvapení: zima a stěhování postelí.

Večer pro nás měl připravený slovo Honza zabývali jsme se Samuelem a jeho životem. Společný večer jsme zakončili filmem „Jak si ochočit draka“.

Druhý den ráno jsme šli na louku kousek od chaty, kde jsme hráli různé hry: Plamínek, kdy si děti měly navzájem sfoukávat svíčky, nebo Sněhové sloupy, kdy děti soupeřili proti Vaškovi a Honzovi: úkolem bylo postavit pevné sloupy a následně je pak co nejvíc rozbít.

Společný výlet jsme zakončili výborným obědem, který pro nás připravila Šárka.

Monika

19 prosince, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *