Kurzy Alfa

Příležitost prozkoumat smysl života

Zveme Vás na setkávání v rámci Kurzů Alfa. Kurzy Alfa pořádáme 1x ročně, vždy na přelomu zimy a jara. Bližší termín bude včas upřesněn. Kurzy probíhají vždy 1 den v týdnu večer a každé setkání trvá 2 hodiny. Kurzy Alfa jsou velmi oblíbené – jen za posledních 10 let proběhly již ve 132 zemích světa, byly přeloženy do 47 jazyků a absolvovalo je již přes 5 000 000 účastníků.

O co jde? Kurz Alfa vede člověka, aby sám hledal odpověď na základní otázky, které si každý alespoň občas klademe: Má život nějaký smysl? Co s námi bude po smrti? Dá se odpustit tomu, kdo mi ublížil? Tyto a další otázky jsou představeny z pohledu křesťanské víry, ale důraz je kladen na přátelskou a pohodovou atmosféru, kde je nasloucháno každému účastníku.

Jak Alfa probíhá? Každé setkání Kurzu Alfa začíná (netradičně) večeří! V atmosféře pohody, která k dobrému jídlu patří, pak kurz pokračuje živou promluvou, která poskytne „materiál“ ke sdílení a diskusi v menších skupinkách. Můžete diskutovat, nebo jenom z povzdálí pozorovat… Kurzy Alfa získaly ve světě širokou oblibu mezi nejrůznějšími společenskými a věkovými skupinami.

Kolik to stojí? Alfa je z principu zadarmo. I když, samozřejmě něco stojí… Můžete (ale nemusíte!) dobrovolně, podle svých možností, přispět na pokrytí výdajů na večeři.

Kdy a kde: Se vší pravděpodobností kurz proběhne opět v „našich“ prostorách ve Žluté ponorce (býv. LŠU), Husova 77, Turnov. Přesný termín a místo konání bude upřesněn.  Pokud o kurzu přemýšlíte, můžete se předběžně a nezávazně přihlásit u vedoucího kurzu (Michal Koťátko, michal.kotatko1@seznam.cz, tel. 605 785 746).

Pořádá:
Křesťanské společenství Turnov,
ve spolupráci s Českou národní kanceláří kurzů Alfa, KMS, Primátorská 41, Praha 8, součást Alpha International, Holy Trinity Brompton

Kurzy Alfa mají podporu všech hlavních křesťanských denominací.

… Alfa je místo bezpečí, které umožňuje prozkoumávat smysl života, prodebatovat, o co v křesťanství ve skutečnosti běží. Je to kurz, který velmi doporučuji každému, kdo se rád dobře nají a kdo si rád popovídá.

Melanie Clark Pullenová, britská herečka

www.kurzyalfa.cz (vše o Kurzech Alfa v Česku)
www.alphacourse.org (Kurzy Alfa ve světě)

Společný výjezd Kurzů Alfa CB Pardubice a KS Turnov na jaře 2007

Společné foto z nezapomenutelného výjezdu Alfy

18 září, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *