Novinky

Lee STROBEL:
Kauza víra
Kauza Kristus
Kauza Stvořitel

Novinář pátrá po smysluplnosti víry v Boha, věrohodnosti Kristova života a Božství a vzniku života jako nahodilé události, či díla inteligentní bytosti. Autor se velmi upřímným způsobem snaží hledat odpovědi na nejčastější námitky proti věrohodnosti a smysluplnosti křesťanství. Navštěvuje spoustu filosofů, vědců, teologů a psychologů na světové úrovni a klade jim své ožehavé otázky, z nichž se rýsuje celkový obraz.

Garry CHAPMAN:
Manželství, po jakém jste vždycky toužili.

Autor, zkušený manželský poradce, se zamýšlí nad tím, proč „manželské štěstí nepřichází automaticky“, a všímá si nervových bodů partnerského soužití: nerealistická očekávání od životního partnera, tlak na změnu toho druhého, špatná komunikace, vztah k rodičům, sexuální soužití, vztah k penězům.

Michael P. NICHOLS,PH.D.:
Jak se přestat hádat s dětmi

Jednou z příčin frustrace dnešních rodičů je, že když byli dětmi, udělali vždy to, co jim dospělí řekli. Tak tomu prostě u dětí bylo. Nyní se dostali do konfliktů s dětmi, pro které to není samozřejmostí. Na ředě konkrétních příkladů autor ilustruje, že nikdy není pozdě začít dětem skutečně naslouchat a hovořit s nimi jazykem, kterému porozumí.

18 září, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *