Petice na podporu manželství

V našem sboru jsme se rozhodli podpořit petici na podporu rodiny – viz níže. Po dobu července a srpna budou ve sboru k dispozici podpisové archy.

Zdůvodnění (převzato z www.podporamanzelstvi.cz):

Milí přátelé,

asi jste již registrovali, že skupina poslanců včele s Markem Výborným (KDU-ČSL) podala návrh na změnu ústavy ohledně manželství, aby jako svazek muže a ženy bylo pod ochranou našich zákonů.

Rozhodli jsme se na podporu manželství muže a ženy zorganizovat petici a tím podpořit tento návrh poslanců na ústavní změnu.

Reagujeme tak i na jiný poslanecký návrh, který naopak žádá tzv. manželství pro všechny (tedy umožnění manželství osobám stejného pohlaví) a který už je také načten k projednávání ve Sněmovně a dokonce získal podporu odstupující vlády. Předkladatelé tzv. manželství pro všechny legitimnost svých požadavků opírají o petici, pod kterou shromáždili cca 70 tisíc podpisů, což není málo a jejich šance na úspěch je poměrně velká.

Aby tato petice měla úspěch potřebujeme nutně Vaši pomoc. Chceme získat minimálně dvojnásobek podpisů jako má petice za tzv. manželství pro všechny a raději mnohem více.

Přidejte se a pomozte nám nasbírat co nejvíce podpisů od svého okolí. Manželská rodina byla a je zárukou budoucích generací. Jde o všechny naše děti a naše budoucí generace. Tímto i vy pomáháte utvářet svět, v jakém budou žít.

Další podrobnosti, jakož i text petice, najdete na www.podporamanzelstvi.cznebo v našem sboru po dobu prázdnin vždy v době konání bohoslužeb (neděle, 9:30 – 11:00).

4 července, 2018